Dodaj ogłoszenie
Your search results

Proximo sprzedany za ponad 116 mln euro

Publikacja : Biuradowynajecia.com data : 21/08/2017
| 0

9 sierpnia 2017 roku Hines międzynarodowa firma działająca na rynku nieruchomości ogłosiła sprzedaż budynku Proximo I przez Hines Russia & Poland Fund (HRPF), na rzecz ČS nemovitostní fond (CSNF), zarządzanego przez REICO investiční společnost České spořitelny. Wartość transakcji wyniosła 116,6 mln euro. Wysokiej jakości budynek biurowy położony tuż przy stacji metra „Rondo Daszyńskiego” został oficjalnie otwarty w czerwcu 2016 r., a poziom jego wynajęcia przekracza 95%. HRPF jest funduszem zarządzanym i finansowany przez firmę Hines.

Biura do wynajęcia warszawa wola

Z przyjemnością nawiązaliśmy współpracę z wiarygodnym i stabilnym inwestorem, jakim jest REICO. Chciałbym podziękować obydwu zespołom i ich doradcom za ciężką pracę oraz zaangażowanie przy realizacji tej transakcji. Pozwoliło to na osiągnięcie satysfakcjonującego wyniku zarówno dla Sprzedającego jak i Kupującego. ” – dodaje Wojciech Rumian.

“CSNF prowadzi obecnie program równoważenia portfela inwestycyjnego pod kątem ryzyka. Zakup Proximo I od renomowanej firmy deweloperskiej Hines to ważny krok w kierunku dalszej, regionalnej dywersyfikacji aktywów funduszu. Dzięki zakupowi Proximo I uzyskaliśmy dostępu do prestiżowej inwestycji, o pozyskanie których coraz trudniej na naszych rodzimych rynkach w Czechach i na Słowacji” – powiedział Tomáš Jandík, dyrektor inwestycyjny w REICO IS ČS.

Podczas transakcji sprzedającego reprezentowały firmy Cushman&Wakefield, Crido i Dentons. Nabywcy doradzały międzynarodowe firmy konsultingowe CBRE, CMS, TPA i DIL.

Proximo I to 15-kondygnacyjny biurowiec dysponujący łącznie 28 385 m2 powierzchni w standardzie klasy A rozmieszczonej na 12 piętrach, w tym ok. 2 000 m2 powierzchni handlowo-usługowej zlokalizowanej na parterze budynku. Na trzech poziomach podziemnego garażu znajduje się 435 miejsc parkingowych, Z myślą o rowerzystach zaplanowano infrastrukturę rowerową w postaci pryszniców, szatni, stacji veturilo, stojaków oraz ścieżki rowerowej wzdłuż budynku. Dostępna na miejscu restauracja, kawiarnia, salon fryzjersko – kosmetyczny oraz wewnętrzny dziedziniec zagospodarowany elementami małej architektury, stanowią przyjazne, a jednocześnie praktyczne, uzupełnienie kompleksu.

Budynek zaprojektowała znana brytyjska pracownia architektoniczna Rolfe Judd. Za architekturę lobby i wybranych powierzchni wspólnych w Proximo odpowiadało legendarne włoskie studio Pininfarina, dla którego był to debiutancki projekt na polskim rynku nieruchomości. Generalnym wykonawcą pierwszego etapu Proximo była firma HOCHTIEF Polska. Budynek otrzymał prestiżowy certyfikat ekologiczny BREEAM na poziomie Excellent.

Największym najemcą przestrzeni biurowej jest lokalny oddział amerykańskiej firmy produkcyjnej Stanley Black & Decker, zajmujący blisko 17% całkowitej powierzchni najmu. Wraz z polską firmą doradczą Grupa Pracuj i japońską firmą farmaceutyczną Takeda, zajmują łącznie blisko 40% dostępnej powierzchni biurowej w budynku. Innymi najemcami biurowca są oddziały międzynarodowych spółek, takich jak: Manpower, Six oraz Hines Polska.

Skomentuj